HISTORIE

rodina Benediktů

Historie společnosti G.Benedikt se začala psát v roce 1882, kdy bratři Benediktové založili ve Dvorech továrnu na porcelán, která byla na počest svých zakladatelů pojmenována "Gebrüder Benedikt" První porcelánové výrobky pro hotely a restaurace se začaly vyrábět po roce 1958, kdy byly do výroby zaváděny nové tvary hotelového porcelánu Princip, Praha, Diana, Forta, Melodie a Kent, až se závod stal výhradním výrobcem porcelánu pro hotely a gastronomii Mezníkem ve vývoji společnosti G.Benedikt byl rok 1992. Závod se tehdy stal v rámci privatizace součástí koncernu Keramik Holding AG Laufen jako Hotelový porcelán Karlovy Vary a.s. Během existence této společnosti proběhl ve světě ojedinělý projekt transferu výroby světové proslulých značek Langenthal a Lilien do porcelánky ve Dvorech.

Roku 2002 firmu zakoupila česká společnost Polyflex, která převzala historický název G.Benedikt a přinesla kapitál potřebný k jejímu dalšímu rozvoji.


Současná firma G. Benedikt Karlovy Vary s.r.o. vyrábí stále sortiment pod svými obchodními značkami Lilien Austria , Langenthal Swiss. A jsou stejně jako výrobky značky G. Benedikt zaměřeny na profesionální klientelu pro hotely a gastronomii.
Naše výrobky jsou distribuovány do celé Evropy, USA a dalších zemí celého světa.

předválečná kolekce